Recitační soutěž

Každým rokem se v tomto čase na naší škole koná pro žáky 2. stupně recitační soutěž. Bylo tomu tak i letos. Účastníci se sešli 11. února v kinosále, kde vystoupili s básní dle vlastního výběru. Hodnotila je porota složená z vyučujících českého jazyka a rozhodla následovně:

V mladší kategorii (6. a 7. ročník) obsadila 3. místo Klára Babušíková (6.C) s úryvkem z Erbenova Vodníka, na 2. místě se umístila Žaneta Linhartová (6.C) s básní J. Žáčka Ušaté torpédo a 1. místo patří Veronice Králové (7.B) za přednes Erbenovy Polednice.

Ve starší kategorii (8. a 9. ročník) je na 3. místě Marie Daňková (8.A) za recitaci Nerudovy básně Jarní, 2. místo obsadil Přemysl Huml (9.A) s básní K. Kryla Důchodce a na 1. místě se umístila Sára Urbanová (8.A) s moderní verzí básně Polednice.

Výhercům blahopřejeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další pěkná recitátorská vystoupení v příštím školním roce.

Autor: Věra Pavlíková (14.2.2014)