Prvňáčci naší základní školy byli slavnostně pasováni na čtenáře.

Děti z 1. C a 1. D zavítaly v úterý 23. května s paní učitelkou Pavlou Růžičkovou a Lenkou Maňasovou do místní knihovny, kde proběhlo slavnostní „PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE".

Před slavnostním aktem si knihovnice vyzkoušela děti, jak se naučily číst. Poté je místostarosta Michal Klaška pasoval na opravdové čtenáře a děti svým čtenářským slibem potvrdily, že knih si budou vážit.

V upomínku na tento slavnostní ceremoniál si malí čtenáři odnesli pamětní list a malou sladkost. Navíc se všichni pasovaní žáci mají možnost přihlásit do místní knihovny na celý rok zcela zdarma. S průkazkou, kterou po přihlášení obdrží, mohou navštěvovat dětské oddělení a půjčovat si zde knihy.

Pasování prvňáčků se vydařilo, a tak zbývá jen popřát malým čtenářům, aby přečetli hodně krásných a zajímavých knížek a čtení je bavilo.

Autor: Lenka Maňasová (26.5.2017)