Projekt prvních tříd 1. C a 1. D se zaměřením na učivo matematiky…

Po celé tři týdny v měsíci únoru a v březnu jsme se žáky prvních tříd počítali v oboru čísel do 10

s Indiány. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činnostech jsme si vyrobili indiánskou čelenku, indiánské tee-pee a indiánský totém a v hodině hudební výchovy se naučili zpívat píseň „Indiáni jedou". A tak mohla naše „indiánská matematika" začít. Každou hodinu matematiky jsme zahajovali zpěvem písně a indiánským pokřikem u indiánského ohně, žáci vymýšleli vlastní indiánská jména. Samozřejmě jsme si vždy nezapomněli nasadit vyrobenou čelenku. Dokreslovali jsme šípy do terčů nebo zdobili kanoe indiánskými znaky. Rozklad čísla 10 jsme si vyzkoušeli tak, že jsme rozdělovali orlí pera na dvě indiánské čelenky. Počítali jsme nejen orlí pera na čelenkách, bizoní rohy na totemech, luky a šípy, ale také geometrické tvary na indiánské dýmce míru. Také slovní úlohy se týkaly indiánských témat.

Indiánskou matematiku jsme slavnostně ukončili v pátek 10. 3. pasováním dětí na Idiány. Žáci museli projít těžkými zkouškami, např: vyšplhat jako veverka, absolvovali hon na bizona, museli vyluštit indiánskou šifru, museli dokázat, že mají správnou mušku atd.

Všichni prošli těžkými zkouškami a byli slavnostně pasováni na Indiány.

Děkuji všem rodičům za přípravu nápaditých kostýmů, kmen Avačů a kmen Sypačů to náležitě ocenil, celý den jsme si užili.

Chtěli bychom poděkovat i žákům z devátých tříd Kačce, Nikči z 9. B a Lukášovi a Alči z 9. A, kteří se v roli náčelníků pečlivě starali o své malé Indiány.

Autor: Lenka Maňasová (21.3.2017)