Pro rodiče

Vážení rodiče,
jmenuji se David Vaněk a na naší škole působím jako školní psycholog. Jsem členem Školního poradenského pracoviště, které na naší škole vzniklo v roce 2005 a umožňuje poskytnutí pomoci okamžitě a přímo na škole. Jako školní psycholog využívám znalosti prostředí a atmosféry školy, jsem blízký a dosažitelný pro Vaše děti, ale i pro Vás rodiče a učitele.
Nabízím vám a vaším dětem následující služby:

psychologické poradenství školní problematiky

• poradenství o stylech učení - jak se efektivně učit
  • profesní orientace studentů - správná volba střední školy
  • problémy s přizpůsobením v třídním kolektivu - žák na okraji třídního kolektivu
  • neshody s učiteli, se spolužáky
  • obtíže v komunikaci a spolupráci

psychoterapeutické vedení v osobních, vztahových a rodinných problémech

• úzkostné a depresivní děti, přílišná tréma, umět se zdravě prosadit, dítě se sklonem k závislosti, problémové vztahy s vrstevníky, sourozenci, rodiči, s autoritami, nebezpečí party, krize v rodině (neshody mezi rodiči a dítětem, mezi rodiči vzájemně, rozvodová situace, dítě bez otce či bez matky, domácí násilí),...

krizová intervence - psychologické vedení a pomoc v období krize

podpora osobnostního růstu - rozvoj emoční a sociální inteligence

• rozvoj schopnosti diskutovat, komunikovat, řešit problémy a konflikty
  • zvýšení zdravého sebevědomí žáků
  • rozvoj vzájemné úcty, sebeúcty a důvěry
  • nácvik řešení zátěžových situací
  • podpora a péče o nadané žáky

doporučení či zprostředkování kontaktu na jiné odborné pracoviště.

Při vykonávání své práce školního psychologa jsem vázán zákonnými normami a profesním etickým kodexem (samozřejmostí je naprostá diskrétnost). Poskytování poradensko-psychologických služeb je bezplatné.

Osobní setkání si prosím nejdříve domluvte se mnou nejlépe přes e-mail. Moje pracovna se nachází ve 2. patře vedle výtahu.

Mým přáním je, aby mé působené na ZŠ Šlapanice bylo ku prospěchu Vám i Vaším dětem.

Mgr. David Vaněk, Ph.D.
mail: david.vanek@zsslapanice.cz

Autor: David Vaněk (11.11.2016)