Preventivní program Hubená otylka

Jistě se všichni shodneme na faktu, že potrava hraje v našem životě jednu z nejdůležitějších rolí. Stravujeme se však správně? Právě o zdravé životosprávě si mohli žáci 8. ročníku popovídatv rámci dvouhodinového programu Hubená otylka, se kterým přijeli začátkem listopadu na naši školu pracovníci Společnosti Podané ruce. Na jednu stranu sice vyšlo najevo, že někteří dospívající vůbec ráno nesnídají, pijí jen slazené perlivé nápoje a konzumují mnoho sladkostí, na druhou stranu však neodmítají zeleninu, nesnaží se zbytečně jídlo dosolovat a nedrží žádné drastické diety. Velmi je zaujala diskuze o poruchách příjmu potravy, jejich příčinách i následcích, varovně zapůsobily také autentické fotografie anorektických postav. Doufáme, že si uvědomili spoustu užitečných informací a nikdo z nich se v budoucnu do tak vážných problémů nedostane. Touto cestou děkujeme projektu Zdravé město Šlapanice, který žákům program financovalo.

Autor: Věra Pavlíková (6.11.2015)