Prevence kouření pro nejmenší

V úterý 21. ledna a ve středu 29. ledna se děti 1. a 2. tříd zúčastnily zdravotně výchovného programu Cigareta Retka, který připravily pracovnice Státního zdravotního ústavu. Programem provázel maňásek Bumbrlínek. který si s dětmi zahrál na „semafor". Červenou mělo vše, co je pro zdraví špatné, zelenou, co je prospěšné. Mnohé děti se poprvé setkaly s pojmem pasivní kouření a dozvěděly se, jak je škodlivé. V další části programu pak maňásci Srdíčko, Plíce a Zoubek vysvětlili dětem, jak je kouření nebezpečné a jak si mají chránit své zdraví. Děti si mohly zazpívat písničky o čištění zoubků a správném dýchání.

Už během programu bylo jasné, že s cigaretou Retkou se naši prvňáčci a druháci kamarádit nebudou. Doufejme, že jim to vydrží.

Autor: Jaroslava Staňková (3.2.2014)