Přenosný ultrazvuk (8. 9. 2016)

Nemocnice, lékařské přístroje, bílé pláště a různá vyšetření budí v mnoha lidech obavy, děti se jich většinou dost bojí. Doufejme, že u žáků 5. A tomu bude jinak. Alespoň jejich nedávné zážitky z nemocnice v Brně - Bohunicích, kde byli na exkurzi v květnu, a návštěva přednosty radiologické kliniky prof. MUDr. Vlastimila Válka dne 8. září, by k tomu mohly přispět.

Pan profesor přijel dětem s velkou ochotou ukázat přenosný ultrazvuk, předvedl jim, k čemu slouží, a žáci si mohli sami na sobě navzájem vyzkoušet, jak probíhá vyšetření. Viděli například vlastní srdce, ledviny, játra, žlučník, žaludek, aortu, ale také kosti, klouby a svaly.

Přejme jim, aby se i do budoucna s tím vším seznamovali a setkávali vždy jen kvůli svému zájmu, za účelem rozšíření svých vědomostí, a tudíž ve zdraví.

Autor: Petra Janečková (12.9.2016)