Pravěká škola v přírodě - 3.A, 3.B

První týden v květnu se děti ze 3. A a 3. B proměnily v pravěké tlupy. Život v pravěké tlupě byl dramatický a nepředvídatelný ... stejně tak děti prožily 5 dní plných napětí, vzrušení a zážitků.

Bohové hrozili sesláním deště a sněhu, proto každá tlupa postavila oltář zasvěcený bohům deště. Oltáře byly však tak krásné, že nad nimi bohové celý následující den plakali dojetím. Vzhledem k stále nekončícímu dojetí bohů byly tupy nuceny zůstat v jeskyních a navzájem si představit své náčelníky a nejlepší bojovníky se svými obřadními tanci. Na závěr si ukázali způsob lovu mamuta a tanec na oslavu skolení zvěře. Nezůstalo však u pouhého předvádění se, ale všichni se zúčatnili souboje o nejlepšího lukostřelce  pravěku s vlastnoručně vyrobenými terči. Po sladkém odpočinku a nácviku přepádavací techniky nastal tvrdý boj o zásoby znepřátelených tlup.

V dobách příměří tlupy společně hrály starodávné hry: pantomimické pexeso, živé Člověče, nezlob se!, ochrana japonské vesnice před samuraji, nácvik zdolání terenních překážek, návštěva a obsazování jeskyní.

Pomocí prastoje času se děti občas přenesly do současnosti a vyzkoušely si adrenalinové outdoorové aktivity jako nízko i vysokolanové centum, lezeckou stěnu a bungee-trampolínu.

Děti po dnech plných dojmů a zábavy chtěly, aby se prastroj času porouchal a ony mohly zůstat v době "lovců mamutů". Jejich přání se splnilo pouze částečně, když byly přeneseni do doby středověkých rytířů a krásných pannen na hrad Sovinec. Po zajímavé prohlídce však následoval návrat domů ke svým rodičům.

Na nezapomenutelné zážitky dětí se můžete podívat ve fotogalerii.

Chad & Ban

Autor: Antonín Šerý (16.5.2011)