Poznávací zájezd do Velké Británie a Paříže

V sobotu 3. května se vydalo 31 žáků šlapanické základní školy na poznávací zájezd, který měl rozšířit znalosti a též ověřit jazykové dovednosti. Bydlelo se převážně v anglických rodinách v jižní části Londýna a děti mohly zažít, jaké to je bydlet v typických anglických domech, mohly ochutnat místní jídla a dozvědět se něco blíže, jak si žije běžná britská rodina.

Během dne žáci poznávali různá zajímavá místa a navštěvovali muzea a různé atrakce. V Paříži se podívali z Eiffelovy věže na krásy města, v Londýně se projeli na obřím kole, v Oxfordu navštívili slavné přírodopisné muzeum, v Brightonu se prošli po půlkilometrovém molu a v Canterbury navštívili světoznámou katedrálu. Navštívili velkolepý palác Jindřicha VIII. v Hampton Court a procházeli se po krásných zahradách malebného hradu Walmer.

Poslední den v Londýně se celý zážitek umocnil návštěvou strašidelné londýnské hladomorny, kde herci interaktivní formou představili hrůzyplné dějiny velkoměsta a žáci měli možnost všemi svými smysly vnímat historii a přitom zažít i trochu legrace a i strachu. Nejenže výkladu rozuměli, ale byli schopni i s herci komunikovat a reagovat na jejich příkazy.

Rodiny byly též velmi spokojeny s chováním a úrovní angličtiny a i my učitelé musíme všechny naše žáky pochválit za skvělé chování během celého pobytu. Doufáme, že jim tento zájezd bude příjemným povzbuzením do dalšího studia anglického jazyka.

Autor: Simona Černochová (29.5.2014)