Podzimní sběr papíru – výsledky

Po úspěšné jarní sběrové akci uspořádala naše škola ve dnech 19. a 20. října další sběrovou soutěž tříd. Tato soutěž proběhla v rámci „recyklotýdne", který zahájil výukový program pro 5., 7. a 8. ročníky.

Ve středu a ve čtvrtek již od ranních hodin před školu najížděla auta a rodinní příslušníci skládali společně s dětmi na váhu krabice či balíky se starým papírem. V odpoledních hodinách se pokračovalo.

Na jaře jsme nasbírali 5 plných kontejnerů a ke zpracování tak předali 5,7 tuny papíru. A jaký byl výsledek tentokrát? SATESO odvezlo 8 plných kontejnerů a v nich 8,6 tuny papíru. Není to skvělé?

Kromě starého papíru bylo možné odevzdat i drobné elektrospotřebiče. Vedle kontejnerů se tak objevily také vysavače, varné konvice, šlehače apod. Bylo vidět, že třídění odpadu není dětem ani rodičům lhostejné.

Nejlépe se umístily tyto třídy:

1. místo - 2. C - 787,4 kg
2. místo - 9. B - 678,3 kg
3. místo - 1. C - 475,4 kg
4. místo - 5. D - 460,2 kg
5. místo - 3. C - 395,8 kg
6. místo - 5. B - 368,1 kg
7. místo - 7. A - 367,5 kg

Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili. Do podzimního sběru se zapojilo celkem 31 z 32 tříd. Peníze, které škola za sběr obdrží, budou následně předány třídám a ty si o jejich využití samy rozhodnou.

Autor: Antonín Šerý (25.10.2016)