Pěvecká soutěž Zlatý kos

Poslední zimní středeční odpoledne patřilo na naší škole pěveckým talentům druhého stupně. V kinosále se sešlo povzbuzující publikum tvořené většinou spolužáky účinkujících, odvážní a pěvecky velmi kvalitní soutěžící a v neposlední řadě porota (p. uč. Landaufová, Černochová, Šolcová a Pavlíková). Nemohl chybět ani pan učitel Fuksa, který zajistil veškeré ozvučení a v několika případech také kytarový doprovod.

Žáci 6. ročníku zahájili soutěž většinou českými písničkami, naopak ve starší kategorii zvolili všichni cizojazyčné písně. Každého zpěváka nebo zpěvačku i jejich píseň představily příjemné moderátorky z 9.A - Anna Čermáková a Lea Mantlová.

V letošním ročníku Zlatého kosa se v mladší kategorii (6.ročník) umístila

na 1. místě Ludmila Rousová (6.B),
na 2. místě Klára Babušíková (6.C) a
na 3. místě Nikol Králová (6.C)

Ve starší kategorii (7. - 9. ročník) obsadili

1. místo Jana Budínová (9.B),
2. místo Adéla Jamborová (7.B) a
3. místo Martina Hudečková (8.A) a také duo Štěpán Hudec (6.A), Matyáš Svigruha (8.C)

Všem blahopřejeme a díky finančnímu příspěvku občanského sdružení Kalamář můžeme vítězům předat kromě diplomu také sladkou odměnu. Těšíme se na další krásná pěvecká vystoupení v příštím školním roce.

Autor: Věra Pavlíková (25.3.2014)