Otevřené dílny na SŠ grafické v Brně

Dne 13. 12. se žáci z 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnili otevřených dílen, které pořádala v rámci projektu OP VK CZ.1.07/1.1.00/44.0006 Podpora technického a přírodovědného vzdělávání SŠ grafická v Brně. Celkem 24 žáků se rozdělilo do dílny grafické, tiskařské, sítotiskové a knihařské. Během čtyř hodin za pomoci odborných učitelů a studentů z této střední školy si mohli naši osmáci a deváťáci vyzkoušet tvorbu vlastního kalendáře, tisk z linorytu, potisk triček s vlastním obrázkem a tvorbu deníku. Všechen potřebný materiál, občerstvení i jízdné žáci obdrželi zdarma. Práce v dílnách se jim líbila, jejich výrobky byly opravdu povedené. Další žáci naší základní školy budou mít možnost navštívit podobné dílny v prosinci tohoto roku.

Autor: Hana Trundová (25.11.2014)