Otevřené dílny na SŠ grafické v Brně

Dne 5. 6. se žáci z 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnili otevřených dílen, které pořádala v rámci projektu OP VK CZ.1.07/1.1.00/44.0006 Podpora technického a přírodovědného vzdělávání SŠ grafická v Brně. Celkem 28 žáků se rozdělilo do dílny grafické, tiskařské, sítotiskové a knihařské. Během čtyř hodin za pomoci odborných učitelů a studentů z této střední školy si mohli naši osmáci a deváťáci vyzkoušet tvorbu vlastního kalendáře, tisk z linorytu, potisk triček s vlastním obrázkem a tvorbu deníku. Všechen potřebný materiál, občerstvení i jízdné žáci obdrželi zdarma. Práce v dílnách se jim líbila, jejich výrobky byly opravdu povedené. V příštím školním roce projekt se SŠ grafickou pokračuje a i další žáci naší základní školy budou mít možnost navštívit podobné dílny a jiné akce pořádané v rámci projektu.

Autor: Hana Trundová (12.6.2014)