Omezení pro pěší v blízkosti základní školy

Oznamujeme, že z důvodu rekonstrukce základní školy (ZŠ) a probíhajících prací (vrtání pilotových stěn, výstavba kanalizace a schodiště podél budovy ZŠ) bude od 15. ledna 2014 přístupová cesta z Hřbitovní ulice (podél DPS) ke škole zcela uzavřena. Zároveň upozorňujeme, že v době od 27. ledna 2014 do konce srpna 2014 bude průchod z Masarykova náměstí k základní škole pro žáky i veřejnost taktéž zcela uzavřen. Jediná přístupová cesta k ZŠ bude po ulici Na Zahrádkách, která bude každý den v době od 7.00 do 8.00 hodin uzavřena pro automobilový provoz (mimo vozidel rezidentů s povolením). Vchod do MŠ Hvězdička zůstane zachován kromě vchodu do třídy, která je umístěna v budově základní školy. Ten bude od 27. ledna 2014 možný pouze přes budovu ZŠ hlavním vstupem pavilonu A.

Jiné řešení není po konzultacích s koordinátorem bezpečnosti práce možné, především ve vztahu k bezpečnosti dětí, zaměstnanců a ostatních chodců. Lze očekávat zvýšený počet a pohyb nákladních vozidel stavby v uvedeném prostoru i nárůst vozidel osobní dopravy. Děkujeme za pochopení, omlouváme se za případné komplikace a prosíme o toleranci v průběhu probíhajících rozsáhlých stavebních prací v budově ZŠ a přilehlém okolí.

Jitka Nevrklová
komunikace s veřejností
Městský úřad Šlapanice

Autor: Antonín Šerý (11.1.2014)