Olympijské sportování ve školní družině

V týdnu od 16. do 20. 4. se ve školní družině sportovalo – uskutečnila se družinová olympiáda. Kromě sportování jsme si povídali o historii olympiády, o olympijském ohni a dalších skutečnostech bez kterých by olympiáda nebyla tou pravou. Děti složily slavnostní slib a vyvěsili jsme olympijskou vlajku a zapálili olympijský oheň.

Byly vypsány 4 disciplíny, ve kterých se děti měly poměřit. Běhy na 60 a 150 m, skok z místa a hod kriketovým míčkem. Musím říci, že do toho šly s vervou a sportovním duchem. Ti nejlepší si z jednotlivých disciplín odnesli diplomy a malou odměnu.

Na konci sportovního týdne byl slavnostní nástup a společné ukončení. Ve třídě jsme si zhasli olympijskou pochodeň a společně se těšíme na další, nejen sportovní akce.

Autor: Antonín Šerý (2.5.2012)