Němčičky 2017

Víte, že letos jsme na lyžařský výcvik do Němčiček vyjeli již po sedmé? A to hned třikrát za sebou:

9. - 13. 1. (48 dětí), 30. 1. - 2. 2. (49 dětí) a 13. - 17. 2. (50 dětí).

Letos nám přála i sněhová nadílka, lyžaři tedy využívali obou svahů. V každém týdnu, podívali-li jsme se na způsob jízdy dětí v pondělí, a porovnali ho s jízdou na pátečních závodech, mohli jsme vidět ohromný pokrok, jak u začátečníků, tak u pokročilejších lyžařů.

Občas někoho přemohla únava a chvilku se nedařilo, ale schopnost regenerace u našich dětí je až zázračná, již cestou domů v autobuse byly plny energie a těšily se na další den.

Jako každý rok, i letos byl každý den ve znamení ztrát a nálezů, moc nám pomohlo, když děti měly své věci podepsané.

Zažili jsme oblačno, sněžení, mlhu, sluníčko s modrou oblohou i mrholení na posledních závodech. Děti si užily každodenní sportovní pohyb na čerstvém vzduchu, rády si nakupovaly v bufetu, skamarádily se a naučily se povzbuzovat se navzájem a vzájemně si přát úspěch.
Sedmička je šťastné číslo a myslím, že náš sedmý rok prvostupňového lyžování můžeme též považovat za šťastný.

Autor: Jana Havlíčková (27.2.2017)