Návštěva VIDA parku

V pátek 17. 6. třídy 5. C a 5. D navštívily zábavný park Vida. Zde byl pro ně přichystán výukový program „Mysli na smysly". Žáci pracovali ve skupinkách, postupně navštěvovali stanoviště reprezentující jednotlivé lidské smysly. Zde si vyzkoušeli a změřili svá smyslová vnímání. Zjistili, jaké jsou v této oblasti mezi lidmi rozdíly. Splněním úkolů na „smyslových stanovištích" získali dílčí indicie, které je v závěru programu dovedly k názorné představě o nervové soustavě jako celku.

Žáci se v areálu mohli projet na kole po laně sedm metrů nad zemí, projít obřím srdcem, postavit magnetickou sochu, pokusit se zachránit lidský život, vyzkoušet trénink pilotů stíhaček, vyzkoušet různé pokusy, hry, hlavolamy a další zajímavé aktivity. A na závěr jsme si zašli na představení plné zábavných pokusů - takzvané Science show.

Autor: Lenka Maňasová (22.6.2016)