Návštěva adventní Vídně 21. 12. 2015

Dne 21. prosince žáci 7. ročníku naší základní školy navštívili adventní Vídeň. První zastávkou na našem putování byl zámek Schönbrunn a adventní trh nacházející se na nádvoří zámku. Děti si prohlédly přilehlý zámecký park a ochutnaly pravý vánoční dětský punč a další speciality rakouské kuchyně.

V odpoledních hodinách byla dalším bodem programu procházka historickým jádrem Vídně a návštěva dalších adventních trhů jako např. trh na náměstí Freyung, kde se tradičně prodávají bioprodukty.

Závěr zájezdu patřil návštěvě nejvýznamnějšího a největšího adventního trhu v Rakousku: Christkindlmarkt. Děti potěšily zejména pro Rakousko typické sladkosti a atmosféra celého Christkindlmarktu, na kterém nakoupily pozornosti pro své blízké.

Během zájezdu do Vídně si žáci aktivně procvičili základní fráze z němčiny a opět se přesvědčili, že znalost cizího jazyka je obohatí o nové zážitky, a získali motivaci pro další zdokonalování se v německém jazyce.

Autor: Eva Štaralová (14.1.2016)