Nakupujeme zdravě a chytře

Nakupujeme zdravě a chytře - tak se jmenuje preventivní program, se kterým přijely v dubnu do ZŠ Šlapanice odbornice ze Státního zdravotního ústavu. Žáci 4. tříd byli formou panelové hry zasvěceni do problematiky zdravé výživy a správné hygieny. Žáci pracovali ve skupinách na třech stanovištích. Nejprve se seznámili s výživovou pyramidou a zásadami správného stravování. Pak se děti učily číst složení výrobků z obalů, vhodně uskladňovat potraviny nebo správně nakupovat. Např. lektorky dětem zdůraznily, že nejdůležitější při nakupování je datum spotřeby nebo upozornily, jak nám z otevřených lednic uniká energie.

Děti si také ověřily - pomocí výživové pyramidy - jak se každý den stravují. Na posledním stanovišti si vyzkoušely pomocí speciální lampy, jak dobře si umyly ruce a jak lehce si nesprávnou hygienou mohou předávat nemoci. Dvě vyučovací hodiny utekly jako voda a žáci si mimo drobného dárečku a pracovního sešitu odnesly spoustu zajímavých a přínosných informací.

Autor: Antonín Šerý (29.4.2016)