Mažoretky LILI

Přímo v centru Brna trénuje skupina mažoretek LILI, která vznikla v r. 2008. Má asi 60 členek ve věku 2,5-13let. Děvčátka trénují intenzivně čtyřikrát týdně v centru Brna na Hybešove 17 ve vlastním multifunkčním volnočasovém centru „Zámeček", kde mají svoji základnu a přizpůsobený zrcadlový sál ke svému umění. Mažoretky LILI se účastni kulturních a společenských akcí hlavně pro Brno střed jako „Kuličkiáda", „Dětská olympiáda na Kraví hoře", „Bezpečiáda na Kraví hoře", „Den železnice", VIP turnaj v malé kopané" a také se účastní každoročně vánočních vystoupení na Zelném trhu, Náměstí svobody, BVV a ve Vaňkovce v rámci pořádaných vánočních programů. Díky Brnu střed chodí celou zimu v rámci soustředění bruslit na kluziště Nové sady, kde děvčata najdou nejen zábavu, nebruslením si i zvýší svou výkonnost. Také chodí vystupovat pro potěšení okolí třeba v domovech důchodců či školkách. Jezdí hlavně na profesionální mažoretkové soutěže, které jsou buď nepostupové (jedno kolo s okamžitým konečným výsledkem) nebo postupové, takže většinou i celorepublikové (více kol podle bodování s možností se dostat až na Evropskou úroveň) Jen ze soutěží roku 2012 si dovezli krásná umístění a to byl jejich první soutěžní rok:

Soutěž

Umístění

Litovelský pohárek 1.místo
MTF (Mezinárodní taneční festival) 3.místo
MAC (Majorettes Association Czech) 5.místo (postup do finále)
IMA (International Majorettsport Association) 4.místo (postup do semifinále)
O pohár města Kunštátu 1.místo

Lili_2013

Právě díky soutěžím se mažoretky musí zabývat i gymnastikou a posilováním, aby se co nejrychleji vyrovnaly mistrům Evropy v mažoretkovém sportu. To znamená, že děvčátka mají obecný tělovýchovný rozvoj. K tomu všemu a hlavně k soutěžím patří krásné barevné a třpytivé kostýmy spojené s hladce učesanými a ozdobenými vlasy a výrazné líčení složené hlavně ze třpytivých dekorativních líčidel. To vše vede malé děvčátka ke společenské výchově mladých dam.

Každý měsíc pořádají víkendová soustředění a každý týden sobotní tréninky na „Zámečku" na Hybešove 17, o prázdninách mají vypsané turnusy sportovně zaměřených příměstských táborů, které jsou otevřeny nejen pro členky LILI, ale také pro veřejnost.

Tréninky jsou určeny i pro předškolní děti, protože v osnově tréninku je i obecná gymnastická a baletní průprava, takže s malými dětmi děláme kotrmelce, přemety stranou atd. a točení s hůlkou je skvělý pohyb na rozvíjení motoriky, která je úzce propojena s řečí.

Celoročně přijímají nové členky. Stačí mít jen zájem a chuť tančit. Mažoretky jako volnočasová aktivita nabízejí jen kolektivní zábavu a pohybovou kulturu na pravidelném tréninku 4x týdně. Takže jsou členky vtaženy do světa mladého tanečního aktivního sportu.

Mažoretky LILI se rády ukážou na různých kulturních, sportovních i charitativních akcích. Za každé oslovení a kontakt v tomto smyslu budou velmi rádi. Podívejte se na jejich webové stránky www.mazoretky-lili.com nebo volejte 775 374 161.

Autor: Antonín Šerý (2.4.2013)