Matematické soutěže 5. ročníku

Matematická olympiáda Z5 - školní kolo

Školní kolo matematické olympiády pátých třid proběhlo v prosinci 2016, kdy žáci plnili 6 zadaných úloh přes zimní prázdniny. Ty pak odevzdali ve škole a podle výsledků byli zařazeni do okresního kola, které se konalo 23. ledna na místním gymnáziu. Celkem se přihlásilo 30 dětí a práci v řádném termínu odevzdalo 7.

1. místo Matyášová Klára 5.C
2. místo Otoupal Dominik
Kureš Michael
5.D
3. místo Lejdar David
Pavlíková Veronika

Pochvala za účast patří také Tomáši Odehnalovi a Lauře Nikolov z 5.C.

Matematická olympiáda Z5 - okresní kolo

Z pěti úspěšných řešitelů, kteří postoupili do okresního kola, se 4 umístili do 8. místa a stali se tak úspěšnými řešiteli okresního kola, kterého se zúčastnilo 120 žáků z 27 škol. Výsledky našich žáků nás potěšily a určitě patří dětem poděkování za pěknou reprezentaci naší školy. Podrobné výsledky si můžete prohlédnout na: http://www.jmskoly.cz/souteze/kolo/41529/.

4. místo Dominik Otoupal 5.B
7. místo Lejdar David
Pavlíková Veronika
8. místo Kureš Michael 5.D
12. místo Matyášová Klára 5.C

Pythagoriáda 2017

Školní kolo této matematické soutěže pro páté třídy se na naší škole konalo 2. února. Celkem se přihlásilo 40 žáků pátých tříd. Děti dostaly k řešení 15 příkladů a za každý správný výsledek obdržely jeden bod. Při špatné odpovědi se nic neodečítalo, takže maximální počet získaných bodů byl 15. Kdo získal 10 a více bodů, stal se úspěšným řešitelem a postupuje do okresního kola. Gratulujeme a přejeme dvěma úspěšným řešitelům i pěkné umístění v okresním kole, které se bude konat v květnu.

1. místo Pavlíková Veronika, 5.A
- 13 bodů
2. nísto Lejdar David,5.A - 11 bodů
3. místo Kureš Michael,5.D - 9 bodů