Matematická olympiáda Z5 – školní kolo

Školní kolo matematické olympiády pátých třid probíhá vždy v prosinci zadáním 6 příkladů, které děti plní přes zimní prázdniny. Ty pak odevzdají ve škole a podle výsledků jsou zařazeni do okresního kola, kde už se ukáže, jak na tom s matematikou opravdu jsou. Letos práci odevzdalo 12 dětí, přestože si zadání nechalo nakopírovat 30 žáků.

Na prvním místě se shodně umístili Klára Kuchtová z 5. A, Matěj Silnica z 5. C a Lukáš Lejdar z 5. A. Všichni tito řešitelé měli všechny příklady ohodnoceni známkou 1. Na druhém místě se umístil Tomáš Krupica z 5. A, na třetím místě Anna Kušová z 5. C a na čtvrtém místě Jakub Vlach z 5 C. Toto jsou úspěšní řešitelé. Všem gratulujeme a přejeme hodné úspěchů v okresním kole, které se koná 21. ledna na gymnáziu ve Šlapanicích.

Pochvala za účast patří také Tomáši Gajárkovi, Matyáši Alanovi, Terezii Horkové, Jakubu Francálkovi, Kateřině Musilové a Šimonu Svobodovi.

Autor: Zora Dufková (12.1.2015)