Matematická olympiáda Z5 - 25. 1. 2012

Školní kolo matematické olympiády pátých třid probíhá vždy v prosinci zadáním 6 příkladů, které děti plní přes zimní prázdniny. Ty pak odevzdají ve škole a podle výsledků jsou zařazeni do okresního kola, kde už se ukáže, jak na tom s matematikou opravdu jsou. Letos se přihlásilo 17 žáků, ale práci odevzdalo pouze sedm. Z toho ti nejlepší a úspěšní řešitelé školního kola byli: Kurešová Tamara z 5. A, Kubica Petr z 5. B, Naušová Kateřina z 5. B, Hrabálková Adéla z 5. A a  Gajárek Adam z 5.B. Ti  postoupili do okresního kola, které se konalo 25. ledna na gymnáziu ve Šlapanicích.

Nejlépe se umístil Petr Kubica, který obsadil 7. místo, Tamara KurešováAdélou Hrabálkovou obsadily 13. místo.
Tito tři se také stali úspěšnými řešiteli. Gratulujeme a přejeme ještě mnoho úspěchů v dalších matematických soutěží Pythagoriádě a Klokánkovi, které se konají v březnu 2012.

Autor: Antonín Šerý (12.2.2012)