Lyžařský výcvikový kurz Kunčice u Starého Města

21. 2. - 26. 2. 2016

Lyžařky, lyžaři, začátečníci nebo pokročilí, všichni příznivci pohybu na sněhu a sjezdovkách. V letošním školním roce se opět vypravíme do lyžařského střediska v Kunčicích u Starého Města pod Králickým Sněžníkem. Sjezdové tratě jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Speciálně pro začátečníky je připraven dětský lanový vlek.

Velkou výhodou je omezená ubytovací kapacita místních chalup a chat, takže se na sjezdovkách nesetkáváte s velkými zástupy návštěvníků. Středisko jsme vybírali s ohledem na výcvik lyžování.

Ubytování i s plnou penzí je zajištěno v penzionu „CHATA U PROFESORA", který je vzdálen cca 10 minut chůze od sjezdových tratí. Pokoje jsou po 4, 5 a 6 lůžkách. Sociální zařízení a umývárny se sprchami jsou vždy na každém patře. Součástí chaty je společenská místnost vybavená společenskými hrami, kulečníkem a stolním fotbalem.

Cílem kurzů je naučit žáky bezpečnému sjíždění mírných i nejnáročnějších svahů, pokročilé pak seznámit s technikou řezaných carvingových oblouků i jejich bezpečného užívání a s technikou jízdy za zhoršených sněhových podmínek. Na všechny účastníky se už moc těšíme.

Autor: Lenka Stloukalová (3.12.2015)