Lyžařský výcvik 1. stupně - 23. - 27. 1. 2012

Letošní lyžák začal opravdu napínavě. Bylo totiž teplo a v Němčičkách ani stopy po sněhu. Do poslední chvíle paní učitelky nevěděly, jestli to nemají zrušit. Nicméně v pondělí 23. 1. vyjela velká výprava  50 dětí směr Jižní Morava. Počasí jakoby poslechlo přání všech a začalo se ochlazovat. Sníh byl sice umělý, ale celý týden svítilo sluníčko a mrzlo. Děti od 1. do 4. tříd byly rozděleny do čtyř družstev podle výkonnosti. Zkušení a ostřílení lyžaři pilovali techniku a na začátečnících byly vidět největší pokroky. Radost nám udělali, když v pátek všichni sjížděli celý svah a naučili se jezdit na vleku. Dokladem toho byl páteční slalom a nešlo vůbec o to, kdo byl nejrychlejší. Vyhráli totiž všichni malí závodníci, protože týden se opravdu povedl. Díky patří také všem vyučujícím, instruktorům, rodičům, paní sekretářkám a Pepovi, kteří pomáhali s vypravováním dětí ze školy a po celou dobu výcviku.

Autor: Antonín Šerý (12.2.2012)