Lyžařský kurz Němčičky

Na naší škole se už stalo tradicí, že v lednu a v únoru vyrážejí děti z 1. stupně na odpolední lyžařský kurz do Němčiček. Protože zájem o lyžování stále roste, uspořádali jsme letos dokonce 3 lyžařské kurzy, kterých se zúčastnilo téměř 140 dětí od prvňáčků až po páťáky. Celý týden chodily děti dopoledne do školy a odpoledne trávily na zasněženém svahu v Němčičkách, kde se jim věnovali zkušení instruktoři z místní lyžařské školy.

Přestože spousta dětí stála na lyžích poprvé, během 5 dnů se jim podařilo zvládnout základy lyžování natolik, že na konci kurzu dokázaly vyjet na vleku a sjet bez pádu celou sjezdovku. Mnohému se naučili i pokročilejší lyžaři, kteří celý týden poctivě trénovali a zdokonalovali svou lyžařskou techniku. Vše, co se děti naučily, měly možnost předvést poslední den při závodech ve slalomu, na které se přijelo podívat vždy velké množství fanoušků z řad rodičů i prarodičů.

Letošní zima nebyla zatím na sníh příliš bohatá, ale v Němčičkách na sjezdovce ho bylo po celou dobu dostatek a nakonec i to počasí nám celkem pěkně vyšlo.

I když je odpolední lyžařský kurz pro většinu dětí, hlavně těch mladších, dost fyzicky náročný, všechny to skvěle zvládly. A my učitelé, kteří jsme děti na kurz každý den doprovázeli, jsme měli z jejich pokroků velkou radost. Už se těšíme, že příští rok vyrazíme do Němčiček zas.

Autor: Martina Fuksová (17.2.2016)