Lyžařský kurz Němčičky – 1. stupeň

Že zima končí? Ne, alespoň určitě ne v Němčičkách na Moravě. Tam se ještě lyžuje. Vyzkoušeli si to i naši žáci z prvních až čtvrtých tříd. Takový kurz je u nás na škole úplnou novinkou. Letos jsme poprvé nabídli dětem možnost účastnit se týdenního lyžařského výcviku pod vedením zkušených instruktorů. Každý den po obědě nasednou děti do autobusu, který je doveze ke svahu. Tam se podle předem rozdělených družstev lyžuje, piluje „styl“, učí se zatáčet, brzdit nebo jezdit na vleku. Paní učitelky a také rodiče, kteří nám přišli se zajištěním akce pomoci, se nestačili divit, jaký pokrok děti udělaly. Během dvou odpolední se i ti, kteří nikdy nestáli na lyžích, naučili třeba jezdit na vleku. Děti byly moc spokojené. Domů se všichni vraceli unavení a malé sportovce mohlo těšit i to, že jsme jim tento týden výjimečně odpustili domácí úkoly.
Autor: Antonín Šerý (16.2.2011)