Lyžařský kurz 7. ročníků

Letošní počasí zimním radovánkám nepřálo a dlouho to vypadalo, že místo výuky lyžování budou naši žáci chodit na procházky jarní jesenickou přírodou. Nakonec se díky úsilí všech účastníků náš lyžařský kurz uskutečnil. Zúčastnili se ho žáci sedmého ročníku od úplných začátečníků až po zkušené jezdce. Je na místě všem žákům poděkovat, protože i přes nepřízeň počasí se díky své snaze naučili mnoho nového. Ti zkušení pronikli do tajů carvingu a všichni naši sněhuláci na konci kurzu kroužili po svahu ve správném lyžařském postoji. A to je s ohledem na podmínky malý zázrak. Jako vedoucí podobných kurzů mám mnohaleté zkušenosti a musím za sebe říct, že tento se opravdu povedl. Je důležité na tomto místě poděkovat všem instruktorům, p. učitelce Vilímové a našemu skvělému zdravotníkovi. Myslím, že bez jejich práce a péče by organizace takového kurzu nebyla možná. Nezbývá než se těšit na příští rok, kdy se opět (pokud počasí dovolí) budou moci žáci sedmých ročníků naučit a zdokonalit v pohybu na „čerchmanských prkýnkách". Ať už na našem lyžáku anebo na dalším plánovaném kurzu pro pokročilé lyžaře a snowboardisty.

Skol!
Pavel Vyhňák
vedoucí lyžařského kurzu

Autor: Pavel Vyhňák (15.3.2016)