Kroužek Pohodové vaření

Děti, které navštěvují náš volnočasový kroužek se učí praktickým kulinářským dovednostem. Seznámí se například se základy stolování, přípravou jednodušších jídel, moučníků a nápojů, bezpečným používáním kuchyňského náčiní, čtením z receptů, důležitostí pestré stravy, apod. Co si naši kuchaři a kuchařinky uvaří, to si také snědí přímo v závěru každé lekce. Někdy si uvařené dobroty nesou i domů na ochutnání. Pak už zbývá po sobě jen uklidit a umýt nádobí. Recepty z každého vaření si děti lepí do sešitů a vytvářejí si tak svou vlastní kuchařku.

Kroužek funguje již čtvrtým rokem pod vedením paní učitelky Lenky Maňasové a Moniky Koudelkové. Děti docházejí na kroužek jednou týdně. Probíhá v prostorách cvičné kuchyně ZŠ. Vaření baví děvčata i chlapce.

Kdo z dětí 1. stupně si chce také zkusit s námi vařit, může se přihlásit do kroužku na 2. pololetí. Těšíme se na vás.

Autor: Lenka Maňasová (6.1.2016)