Krajské kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2017

Ve čtvrtek 16. 2. 2017 se na ZŠ Bednářova v Brně konalo krajské kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Soutěž každoročně poskytuje možnost změřit síly dětem od 6 do 15 let. Mladí zpěváci mohou zpívat buď bez doprovodu, nebo s doprovodem, vždy bez mikrofonu.

Soutěže se zúčastnilo sedm žáků naší školy. V kategorii žáků, kteří nestudují sólový zpěv od 6 do 11 let, se soutěže zúčastnily Blanka a Eva Špánkovy z 5.D. V kategorii žáků, kteří nestudují sólový zpěv od 12 do 15 let, školu reprezentovali Klára Pražáková z 6.B, Tereza Bednářová z 8.B, Štěpán Hudec z 9.A a Ludmila Rousová z 9.B. V kategorii muzikál a populární píseň se soutěže zúčastnil Adam Kubíček z 8.C.

Naši žáci si v soutěži vedli opravdu skvěle. V kategorii muzikál a populární píseň se umístil Adam Kubíček na druhém místě. V kategorii žáků, kteří nestudují sólový zpěv 12 - 15 let, obsadili Štěpán Hudec a Ludmila Rousová první místo a postupují do celostátního kola do Karlových Varů.

Výhercům gratulujeme a Lídě a Štěpánovi držíme palce, aby uspěli v celostátním kole v Karlových Varech.

Autor: Jitka Landaufová (7.3.2017)