Koštování ve 3. B

21. října se uskutečnilo ve třídě 3. B „ Koštování jablek a jiného ovoce a zeleniny". Žáci si během týdne nosili do školy hrušky, dýně, nejrůznější odrůdy jablek ze své zahrádky a taky exotickou zeleninu ačokču , což je okurko-paprika. Na začátku vyučování se žáci rozdělili do skupin, ve kterých pracovali celé dopoledne.

Všechny předměty byly motivovány jablíčky. Například v matematice, když žáci správně vypočítali všechny příklady, vykouzlil se jim obrázek jabloně. Ve slohové části českého jazyka vymýšleli a psali příběh jablíčka, které spadlo z jabloně. Pak každý příběh doplnili svými ilustracemi a společně ho prezentovali před svými kamarády a ti je odměnili potleskem.

Na třetí hodinu jsme se všichni těšili. Čekalo nás ochutnávání a vyhodnocení celkem sedmi kategorií. Úkol to byl těžký, ale žáci ho zvládli a vybrali ty nej.....

KATEGORIE:

• Nejhezčí ovovce a zelenina : vyhrál JARDA ŘEHÁK
  • Nejsladší ovoce a zelenina: vyhrál JIRKA KOSTRHUN
  • Nejčervenější ovoce a zelenina: vyhrál PEPA SEDLÁČEK
  • Nejšťavnatější ovoce a zelenina : vyhrála LUCINKA KRÁTKÁ
  • Nejoriginálnější ovoce a zelenina: vyhrál opět JIRKA KOSTRHUN
  • Nejzajímavější ovoce a zelenina: vyhrál JIRKA KOSTRHUN

Celý den jsme si všichni užili, práce se žákům moc líbila. Všichni pracovali s plným nasazením. A žáci se mohou těšit na další projektový den, který se bude konat 11. listopadu a ponese název „ Martin na bílém koni".

Autor: Antonín Šerý (31.10.2011)