Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V pondělí 4. prosince 2017 proběhlo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii 6. a 7. ročníků a v kategorii 8. a 9. ročníků. Soutěž začala poslechovým cvičením v porozumění mluveného slova a pokračovala ústním přednesem na vybrané téma. Šesté a sedmé ročníky mluvily o rodině, o domově nebo škole a mém městě. Žáci osmých a devátých ročníků hovořili z výběru deseti různých témat, mezi nimiž byla i móda, sport nebo počasí a roční období. Porota sestavená ze tří učitelů anglického jazyka hodnotila především jazykovou pohotovost, bohatost slovní zásoby, výslovnost a jazykovou správnost. Všichni soutěžící se úkolu zhostili více než dobře a rozhodnout o vítězi bylo velmi těžké. Díky občanskému sdružení Kalamář si za svoje výkony mohli soutěžící odnést poukázky do cukrárny na Masarykově náměstí ve Šlapanicích a sladkou odměnu. Našim sponzorům děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme finalistům mnoho úspěchů v okresním kole.

Vyhodnocení: 6. -7. třída
1. Jakub Rohoška ze 7. C
2. Alex Fikejs ze 7. B
3. Tomáš Nesrovnal ze 7. D