Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V úterý 2. prosince 2014 proběhlo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii 6. a 7. ročníků a v kategorii 8. a 9. ročníků. Soutěž začala poslechovým cvičením v porozumění mluveného slova a pokračovala ústním přednesem na vybrané téma. Šesté a sedmé ročníky mluvily o rodině, o domově nebo škole a mém městě. Žáci osmých a devátých ročníků hovořili z výběru deseti různých témat, mezi nimiž byla i móda, sport nebo počasí a roční období. Porota sestavená ze dvou učitelů anglického jazyka a rodilého mluvčího pana Terrence Tomlinsona hodnotila především jazykovou pohotovost, bohatost slovní zásoby, výslovnost a jazykovou správnost. Všichni soutěžící se úkolu zhostili více než dobře a rozhodnout o vítězi bylo velmi těžké. Díky občanskému sdružení Kalamář si za svoje výkony mohli soutěžící odnést poukázky do cukrárny Fredo na Masarykově náměstí ve Šlapanicích a sladkou odměnu. Našim sponzorům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Vyhodnocení

Kategorie 6. a 7. ročníků

1. Kateřina Vašinová 7.B
2. Petra Kubínová 6.C