Kočka byla tatam a psi byli titam

(Olympiáda z českého jazyka)

Každoročně se naši žáci 8. a 9. ročníku zúčastňují olympiády v českém jazyce. Letos proběhlo školní kolo koncem listopadu. 17 žáků, kteří se dobrovolně přihlásili do soutěže, plnili 60 minut mluvnické úkoly a 60 minut psali slohovou práci na téma „Stalo se minulý týden".
S jakými úskalími českého jazyka se museli soutěžící vypořádat? Například správně určit slovní druh slova tatam a použít toto příslovce ve větách. Dále měli doplnit vhodné názvy částí lidského těla do přirovnání. A protože jsou naši žáci bystří jako ostříži, dvě nejúspěšnější řešitelky - Adéla Zlatníková z IX. C (1. místo) a Martina Paulíková z VIII. B (2. místo) - postupují do okresního kola, které se koná v lednu 2018. Další místa obsadily Eliška Šmedková z IX. A a Veronika Zetochová z VIII. B.

Celé zadání a řešení letošního školního kola najdete na odkazu http://talentovani.cz/aktualni-rocnik.

Autor: Jaroslava Staňková (20.12.2017)