Jarní sběr papíru - výsledky

Naše škola pořádala ve dnech 30. a 31. března velkou sběrovou soutěž tříd.

Měla velký ohlas a bylo vidět, že třídění odpadu není dětem ani rodičům lhostejné. Zvláště, když žáci věděli, že peníze získané sběrem si mohou jako třída společně utratit. Již od ranních hodin před školu najížděla auta a rodinní příslušníci skládali společně s dětmi na váhu, co se jim podařilo doma nashromáždit. V odpoledních hodinách se pokračovalo.

Celkem jsme nasbírali 5 plných kontejnerů a ke zpracování tak předali 5,7 tuny papíru, který by za normálních okolností skončil bez dalšího využití, třeba v komunálním odpadu.

Nejlépe se umístily tyto třídy:

1. místo - 4. B - 522,4 kg
2. místo - 5. D - 465,9 kg
3. místo - 1. C - 419,6 kg
4. místo - 3. C - 372,1 kg
5. místo - 1. D - 281,4 kg
6. místo - 7. C - 278,2 kg

Podle informací o třídění odpadu se při recyklaci jedné tuny sběrového papíru ušetří asi 13 stromů v lese. Společným úsilím jsme tak zachránili přes 70 vzrostlých stromů. A to není málo!

Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili, protože bez jejich přičinění bychom takto úspěšní nebyli - zapojilo se celkem 27 z 31 tříd.

Těšíme se, že na podzim tuto akci zopakujeme a sběr papíru se tak stane tradicí.

Autor: Antonín Šerý (25.4.2016)