Jarmark dělá radost

Máme za sebou úspěšný školní jarmark, při kterém mohli rodiče i návštěvníci ve škole nasát předvánoční atmosféru. Naše třídy se letos opravdu vyznamenaly, protože na jarmarku nabízely krásné věci. Nesmíme zapomenout ani na stánek školní družiny, u kterého se všichni rádi zastavili. Za to patří dík všem, kteří se na této akci podíleli. Jsou to hlavně děti, učitelé, vychovatelky, rodiče a všichni zaměstnanci školy. Během jarmarku byla ve tvářích návštěvníků vidět spokojenost a radost ze společně stráveného odpoledne s dětmi.

Na jarmarku si každá třída vydělala nějakou tu korunku, vše dobře přepočítala a pak se sama rozhodla, co s utrženými penězi. Někdo chce jet do kina, někdo do Bonga, na výstavu nebo na výlet. To už si žáci s třídními učiteli řeší sami.

Blíží se Vánoce a ne všichni je mohou prožít vesele jako naše děti, proto se třídy rozhodly věnovat část peněz na charitu. A jak to dopadlo?

Z charitativních projektů si děti vybraly následující:

• KRTEK (nadační fond dětské onkologie při FN Brno
    13 000 Kč - 1.BC, 2.BCD, 3.AC, 4.ABCD, 5.BCD, 6.BC, 8.B
  • POMOCNÉ TLAPKY (výchova asistenčních psů pro zdravotně postižené)
    6 500 Kč - 1.A, 2.A, 4.A, 6.A, 7.ABC, 8.A, 8.C, 9.BC
  • PARAPLE (pomoc lidem po těžkých úrazech)
    2 500 Kč - 3.D a část výtěžku z jarmarku na náměstí
  • SVĚTLUŠKA (pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením)
    1 000 Kč - 5.A a část výtěžku z jarmarku na náměstí
  • ZDRAVOTNÍ KLAUN (pomoc dětem při pobytu v nemocnici)
    1 000 Kč - 1.D a část výtěžku z jarmarku na náměstí

Výše příspěvků mluví za vše. Děti, jste prostě skvělé!

Novinkou školního jarmarku bylo letos vybírání hraček pro Dětskou nemocnici v Brně. Vůbec jsme netušili, jaké množství krásných hraček, her a knih sbírka přinese. Děkujeme!

Autor: Antonín Šerý (9.12.2015)