Jak (ne)utratit ze státního, aneb poděkování a omluva

Bývá zvykem, snažit si co nejvíce ušetřit práci. Někdy, převážně ve státem řízených firmách bývá ještě navíc někdy zvykem k onomu šetření práce použít státem přidělované peníze. Pak se však stává, že utracené peníze často chybí tam, kde by jich bylo potřeba. Rozpočet každé městské organizace je citlivá věc a většinou vedení takové organizace musí volit, co ještě vydrží do příštího roku a co už takzvaně „hoří". Mou snahou bylo a je pokoušet se najít cesty jak ušetřit a třeba i prací. A tak když jsem při hledání možností, jak znovuobnovit herní prvky v atletickém areálu školy jsem nepodlehl svodům pohodlnosti a neobjednal a nezaplatil firmu, ale oslovil městskou firmu Sateso. Vedení mělo pro mé snahy pochopení a od začátku nám ve všem pomáhalo i přes to, že mají práce nad hlavu. A tak se hlavně díky Satesu povedlo jen v nákladech na jejich práci ušetřit přes šedesát tisíc (pro statistiky: motohodiny traktorbagru 59.000 Kč, za dopravu písku 7.000 Kč). Řeknete si, že to zase taková výhra není. Ale díky tomu se naší škole povede dovybavit druhou počítačovou učebnu šestnácti počítači už přes tyto prázdniny, i když jsme tuto akci odkládali až na příští školní rok. Proto jsem se rozhodl, že bych rád touto formou pracovníkům Satesa a jejich řediteli Milanu Paláskovi rád za celou školu a její žáky poděkoval. Naše spolupráce bude doufám pokračovat dál.

Na závěr bych se chtěl všem, kterým jsme v průběhu realizace způsobili komplikace omluvit. Uznávám, že to nebylo hned a hromady písku na chodníku nad školou taky nejsou nejlepší, ale z našeho, školního pohledu, tato omezení za to stála. A pokud je potřeba se na někoho v tomto zlobit, pak to jsem já, Pavel Vyhňák, ředitel Základní školy Šlapanice, který za tím vším stojí. Podobně bych chtěl šetřit i v budoucnu a třeba i ve spolupráci s rodiči a příznivci naší školy a tak se i v budoucnu na nás prosím nezlobte, děláme to třeba i pro vaše budoucí děti, vnoučata a pravnoučata.

Autor: Pavel Vyhňák (18.7.2016)