Jablíčkový den

Protože začal podzim a k němu neodmyslitelně patří sklizeň ovoce a zeleniny, byl čtvrteční den ve škole pro žáky 2. D a 4. D jiný než ostatní. Učebnice nahradila všudypřítomná jablka, básničky o nich a písničky. V tento den začala první ze série projektových dní, kterými se snažíme zpestřit klasické školní vyučování. Nesl název jablíčkový den.

1. den

Žáci byli rozděleni do 4 pracovních týmů.
1. Stanoviště VV - 3D dýně
2. Stanoviště Sloh - Vyprávění o neposlušném jablíčku
3. Stanoviště Prv + Pd - Pracovní listy, testy a quizy
4. Stanoviště Vaření - Jablečný štrůdl

2. den

V tento den nás ještě čekalo vyhodnocení soutěže a to hned v šesti kategoriích.
Děti se proměnily v porotu a měly hodnotit ovoce a zeleninu, kterou někteří žáci během týdne nosili na výstavku.
Soutěžilo se o nejhezčí, nejbarevnější, nejsladší, nejšťavnatější, nejzajímavější a nejoriginálnější ovoce a zeleninu. Nebylo to snadné rozhodování.

Každý kluk i holka si z těchto dvou dnů odnášeli domů příjemné vzpomínky na zajímavé činnosti i výborné jablečné mlsání.

Lenka Maňasová a Šárka Štěpánková

Autor: Lenka Maňasová (22.10.2014)