Experiential Learning – 5. A

Minulý týden byl v 5. A ve znamení zážitkového učení. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely ochutnávku rozličných pokrmů bez 4 smyslů. Pouze pomocí chuti měly poznat cereálie, mandarinku, tvrdý sýr, citron, čokoládu nebo hrozny. Ve slohu jsme se s dětmi bavili o tom, co je pro ně v životě nejdůležitější. Své nejcennější poklady všichni sepsali do slohové práce, kterou jsme propojili s angličtinou a natočili krátké video nazvané „One World", kde své vzkazy postupně psali na ruce a potom odkrývali světu. Kratičké video najdete pod tímto odkazem, sami posuďte, jak se jim to povedlo. Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat p. uč. Fruhwirtovi, který nám pomohl video sestříhat a podbarvit hudbou. Fotky z natáčení i ochutnávky najdete pod tímto článkem nebo ve fotogalerii.

Nedá mi to nepodělit se s vámi alespoň o pár myšlenek z prací dětí:

„Co je pro mě v životě nejdůležitější? Některé důležité věci se v životě mění a některé zůstávají. Když jsem byl malý, bylo pro mě důležité, co bude k obědu, s čím si budu hrát a jestli mi máma půjčí vysavač. Tyto důležité-nedůležité věci se stále mění. Zjistil jsem, že jsou důležité věci, které se nemění. Těmi je moje rodina, máma, táta, sestra, ale i babičky a strejda. Také moji kamarádi, kteří mi pomohou, když potřebuji. Jsem rád, že je mám a doufám, že i oni jsou rádi, že mají mě."

Vašek Bálka

„Pro mne je nejdůležitější rodina, přátelé, zdraví, a aby byli všichni šťastní. Protože vše co jsem zde vyjmenovala je jedinečné a když to ztratíte, tak se to už nikdy nevrátí. Ale to nejdůležitější, to, co nás všechny drží pohromadě, je láska. Když není v rodině láska, není ani rodina rodinou."

Klárka Kuchtová

„... Co je tedy můj smysl života kromě rodiny a přátel? Víte co, to je jedno. Nejdůležitější je ten váš. Tak se zamyslete a běžte mu naproti."

Honza Mikulka

„ 1. Rodina je nejdůležitější, je nenahraditelná.
2. Přátele si za peníze nekoupíš.
3. Život je nenahraditelný v tom, že se už nikdy nevrátím do dětství. Je to dar."

Jirka Konečný

„Pro mě je nejdůležitější samozřejmě rodina a zdraví, protože to si nekoupíte ani nikde neseženete. Další důležité věci pro mě jsou přátelé, víra a vítězství. ... A poslední velice důležitá je pro mě láska..., protože díky lásce existujeme a bez lásky už existovat nebudeme."

Matyáš Alan

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Karla Klečková (29.4.2015)

Odebírat novinky