Exkurze 7. ročníků do VIDA centra

Dne 1. 6. 2015 navštívilo 25 žáků 7. ročníku v rámci projektu OPVK - Střední školy technické a ekonomické, Brno, Olomoucká 61 - VIDA centrum na brněnském výstavišti.

Viděli jsme spoustu zajímavých exponátů z fyziky a přírodopisu. Nejvíce se nám líbilo to, že jsme si mohli všechno vyzkoušet na vlastní kůži. Po té, co jsme si samostatně prošli všechny části výstavy (jako např.: měření hlasitosti vzduchu, princip vodních toků, vyzkoušeli jsme si i rosničku ve zprávách o počasí atd.), na nás čekal společný program, kde jsme si mohli vyrobit a vyzkoušet dřívější fotoaparát tzv. „CAMERU OBSCURU". Kamera pracuje na principu zachycování pozorovaného předmětu na vrstvu citlivou na světlo, která je nanesená na fotopapír.

Za všechny, co tam byli, mohu říci, že se nám tam moc líbilo a jeli bychom tam hrozně rádi znovu. Jediné co nám vadilo, bylo, že pavilon nebyl klimatizován a bylo tam strašné horko!

Děkujeme i našim učitelům Lence Stloukalové a Zdeňku Bílému, kteří měli s námi trpělivost, zvláště při zpracování malého „ Žákovského projektu" (předpřipravený formulář, který jsme vyplňovali).

Zapsala: Denisa Kadlecová
Foto: Ludmila Rousová

Autor: Antonín Šerý (17.6.2015)