Edison 2018

I v tomto školním roce se naše škola zúčastnila projektu pod záštitou Aiesec, což je největší studenty řízená organizace na světě. Vize této organizace je prostá: „Mír a naplnění lidského potenciálu". Spousta mladých lidí se každoročně zasazuje o to, aby padaly bariéry mezi národy, lidé spolu smysluplně komunikovali a poznávali se. Studenti z různých zemí se v době mezi zkouškami vydají na dalekou cestu, aby představili život ve své zemi a též aby i oni poznali něco nového. Takže budoucí letečtí inženýři, ekonomičtí manažeři, učitelé nebo konstruktéři na chvíli převezmou pomyslné žezlo vyslanců své země a s mládím a odvahou se pouští do neznáma.

Tentokrát je osud a projekt Edison zavedl k nám do šlapanické základní školy, aby se na krátký týden stali součástí i našich životů.

V týdnu od 26. února do 2. března se zejména v hodinách angličtiny snažili našim žákům představit svoji zemi a zvyklosti. Dětem se hodiny se stážisty velice líbily a již se těší na další v příštím školním roce. Touto cestou chci poděkovat všem dětem, rodičům a pedagogům, kteří projekt Edison pomáhali organizovat a zajišťovali ubytování i občerstvení našich hostů.

Autor: Simona Černochová (14.3.2018)