Druhé projektové vyučování ve třídě 1. D a 2. D

Se zimou jsme se rozloučili v bujarém veselí masopustního průvodu. Už od rána ve třídě 1. D a 2. D probíhaly dílničky související s masopustem. Děti se na začátku rozdělily do 3 skupin - na ŠEVCE, DRÁTENÍKY a HANDLÍŘE.

Na prvním stanovišti se dozvěděly, co je masopust, jak se jmenují některé dny posledního týdne před Popeleční středou, jaké jsou masopustní zvyky a jaké tradiční masky můžeme vidět v masopustním průvodu. Toto stanoviště bylo završeno opakovacím kvízem.

Na druhém stanovišti vyráběly veselé klauny.

Na třetím stanovišti se proměnily v kuchtíky a kuchařinky a upekly si výbornou buchtu.

Nemohl chybět ani karnevalový průvod masek - každá maska měla své kouzlo - policajt, medvěd s medvědáři, myslivec, smrtka, pistolníci a kovbojové, klauni, zahradník, pirát, zajíčci, princezny, včelka. V maskách si děti zadováděly, zasoutěžily a zatancovaly. Na závěr proběhlo vyhodnocení masopustního kvízu. Vítězem se stalo družstvo ŠEVCI.

Sladkou tečkou pro všechny děti byla ochutnávka kefírové buchty s marmeládou, která se všem skupinkám náramně povedla. Celý projekt byl velmi zdařilý. Moc bychom chtěly poděkovat paní vychovatelce Lence Rabušicové a Martině Macháčkové, taky paní asistence Lucii Matýškové a holkám z 9. A, které se na projektu podílely.

Autor: Šárka Štěpánková (10.3.2017)