Dovoluji si Vás oslovit jménem ZŠ Šlapanice

Z pramenů místního kronikáře pana Josefa Kopeckého, jak mnozí z Vás, pamětníci, absolventi i rodiče současných žáků naší školy jistě ví, je zřejmé, že naše škola, která tvoří nedílnou součást a pilíř  základního školství města Šlapanice a spádových obcí, má mnoho za sebou. Škola patří mezi nejstarší nejen v našem městě, ale i v nedalekém Brně. A i když prošla ve své historii mnoha proměnami i změnou adresy, její duch a poslání zůstává.

Krátké ohlédnutí zpět ukazuje, že škola s vlastní historickou tradicí má stále co nabídnout novým generacím žáků, i těm, kteří se starají o její organizovanost. Nová koncepce se opírá především o další rozvoj a zkvalitnění školního vzdělávacího programu, stejně jako o rekonstrukci a revitalizaci budov a okolí s ohledem na význam školy jako důležitého centra kultury a vzdělávání všech věkových skupin a zájmů. Investice do vzdělávání je jednou z nejdůležitějších priorit. Tento záměr plně respektuje potřeby společnosti v této oblasti a udržuje i historickou kontinuitu školy. Z těchto důvodů škola hledá a nabízí spolupráci nejen finančně silným sponzorům, ale i drobným podnikatelům a dárcům, kterým rozvoj naší školy a hlavně dětí leží stále na srdci. Kvalita sponzorské spolupráce dnes jasně určuje rozšíření možností školy po stránce ekonomické potažmo kulturně-vzdělávací a také sportovní. Mnohé kvalitní projekty či přímá podpora je mnohdy finančně náročná a většinou ztroskotá právě na těchto prostředcích. Naším přáním je výchova zdravých, sebevědomých a hrdých dětí, reprezentující svoji školu, své město, již od prvních kroků. Pokud máte zájem podpořit úsilí Základní školy ve Šlapanicích v rámci projektů zpracovávaných školou nebo předložením vlastních projektů , nabízíme Vám možnosti realizace sponzorství následujícím způsobem :  reklamou Vaší firmy či jinou legislativně možnou vhodnou formou. Jména sponzorů a dárců zveřejňujeme v tiskovinách vydávaných školou a Šlapanického zpravodaje. Vaši pomoc ocení především žáci naší školy. Bližší informace Vám sdělíme ústně nebo na tel. číslech: 544 120 311, 602 789 984 .

Za Vámi projevenou přízeň a spolupráci děkujeme.
Mgr. Roman Skočovský, Ph.D., ředitel školy

Autor: Antonín Šerý (21.8.2012)