Dorea znamená dar

Ve středu 19. 12. jsme se se zástupci žáků 1. - 9. ročníku vydali na návštěvu do sídla Poradny rané péče Dorea. Název Dorea má původ v řečtině a znamená „dar". Každé dítě je darem a radostí - děti byly darovány svým rodičům a pracovnice rané péče s rodiči tuto radost sdílí a darují své znalosti a podporu v provázení rodiny v její nelehké životní situaci. Cílem naší návštěvy bylo předání darovacího certifikátu na 88 737 Kč, což byl celkový výtěžek letošního Předvánočního zastavení. Během návštěvy nám pracovnice poradny při povídání přiblížily, jaké možnosti pomoci poskytují rodinám s dětmi zdravotně postiženými nebo ohroženými vývojem. Naše děti měly možnost si vyzkoušet i některé z pomůcek, které slouží např. k rozvoji motoriky či podpoře smyslového vnímání. Tyto hračky i pomůcky postižené dítě nejen zaujmou, ale posunou ho třeba dál nebo aspoň oddálí postupující nemoc. Největším zážitkem byla jistě prohlídka místnosti zvané snoezelen. Jedná se o speciální místnost určenou k poskytnutí pozitivně naladěného prostředí, které může mít funkci relaxační, poznávací a interakční.

Závěrem ještě jednou děkujeme všem, kteří svou účastí na Předvánočním zastavení podpořili dobrou věc.

Autor: Monika Pantělejevová (21.12.2018)