Dopravní den čtvrtých tříd

Podle školního vzdělávacího programu je do čtvrtého ročníku jako předmět zařazena dopravní výchova. Stalo se tradicí, že na konci školního roku čtvrťáci skládají zkoušky, při kterých obdrží „řidičák" na jízdní kolo. Mnohé děti právě v tomto ročníku dosahují 10 let a to je věk, kdy už mohou bez doprovodu s jízdním kolem na silnice.

Tyto zkoušky obsahují i praktické jízdy. Celou akci pořádá Středisko bezpečné jízdy, které za námi ve středu 28. 5. přijelo i s mobilním dopravním hřištěm. To jsme po dohodě s kynologickým klubem postavili v Hliníku.

Děti se rozdělily na dvě skupiny a jedna plnila teoretickou část ve třídě s dataprojektorem , druhá řešila křižovatku a překážkovou dráhu. Pak se družstva vyměnila a my můžeme jen s klidem říci, že si všech 56 malých cyklistů tento řidičák zasloužilo, protože byli ukáznění , a nikdo neutrpěl žádné zranění.

Autor: Zora Dufková (29.5.2014)