Doporučený postup pro jednání rodič – škola

Vážení rodiče,
máte dotaz, připomínku či výhradu k výuce, jednání nebo postupu vyučujícího?

1. Domluvte si osobně, telefonicky nebo emailem schůzku s daným vyučujícím (v případě potřeby s účastí třídního učitele), vysvětlete si názorové rozdíly a společně se domluvte na možném řešení problému.
  2. Dále je možné se obrátit na školní psycholožku, která může pomoci odborným názorem, případně zprostředkováním kontaktu učitel/žák/rodič.
  3. Oslovit můžete také výchovnou poradkyni nebo metodičku primární prevence, které Vám mohou poradit s řešením dané situace.
  4. Pokud ani po využití těchto možností nedojde k vyřešení projednávané záležitosti, můžete se obrátit na ředitele školy nebo školskou radu, a to v oblastech, které ji přísluší projednávat (o školské radě zde).

Škola garantuje profesionální a objektivní přístup ve věci řešení stížností, tzn., že se v žádném případě projednávaná záležitost neodrazí negativně na vztahu učitele k danému žákovi.

Autor: Antonín Šerý (29.3.2012)