Divadlo ve školní družině

S dětmi v družině jsme trhali čerstvé fialky, jahody, jablka a ...

Ptáte se, jak je to možné teď ještě v zimě?

Stejně jako v minulém školním roce jsme se s dětmi pustili do nacvičování divadelní pohádky. Tentokrát jsme vybrali pohádku „ O dvanácti měsíčkách ". Děti už věděly, jaká práce je čeká a pustily se do ní s chutí. Aniž by si to uvědomovaly, procvičovaly čtení, přednes, svou paměť, učily se zacházet se svým hlasem a mnohé další. Když děti tuto etapu zvládly, chodily cvičit do kinosálu. Zde měly pocit, že jsou opravdoví herci. Na jevišti se opět učily hrou.

V rámci všech příprav si vyrobily kulisy a různé rekvizity. Skupina děvčat vymyslela a secvičila tanečky na hudbu. A všichni si dokázali s pomocí rodičů obstarat svůj divadelní oblek.

V den D někteří poznali, co je to zdravá tréma. A jako odměna za jejich práci nepřišla slova, ale činy. Dostalo se jim potlesku, a to v divadelní řeči, jak všichni dobře víme, znamená poděkování a pochvalu.

Doufám, že kromě fialek, jahod a čerstvých jablek děti nasbíraly i mnoho jiných cenných zkušeností a dovedností, které v životě uplatní.

Autor: Antonín Šerý (13.3.2013)