Divadelní představení

Výuka českého jazyka není pouze výuka pravopisu a práce s literárním textem. Žáci jsou v průběhu školního roku vedeni ke kultivovanému projevu a samostatnému myšlení při rozboru uměleckých děl. Součástí výuky jsou také návštěvy kulturních akcí. Ve školním roce 2015 - 2016 se žáci 6., 7. a 8. ročníků zúčastnili divadelních představení, která vhodným způsobem doplňovala učivo nejen českého jazyka a literatury. Šesté třídy navštívily divadelní představení s názvem Brněnské pověsti, které se hraje v divadle Reduta. Sedmý ročník se dobře bavil v divadle Polárka na představení Český středověk aneb Co Kosmas nevěděl a Dalimil si vymyslel. Česká klasika zaujala žáky osmých tříd. Netradiční zpracování hry J. K. Tyla Strakonický dudák se líbilo většině žáků, kteří ji zhlédli v divadle Radost. Divadelní představení byla žáky přijímána pozitivně a těšili se na každý další kulturní zážitek.

Autor: Vladimíra Ressová (28.6.2016)