Divadelní představení v anglickém jazyce

Každý rok mají žáci naší školy možnost navštívit divadelní představení brněnského souboru Domino Theater, které zábavnou formou propojuje kulturní zážitek s výukou cizího jazyka, neboť veškeré promluvy herců na jevišti jsou v moderní, žákům srozumitelné, angličtině.

Koncem října zhlédli letošní deváťáci klasickou Shakespearovu komedii Zkrocení zlé ženy (The Taming of the Shrew), která líčí vztahy mezi muži a ženami i jejich odlišné postavení ve společnosti. Na rozdíl od originální verze zasadila režisérka tohoto představení děj blíže k současnosti - do 20. let dvacátého století.

Šedesátiminutovou hru vhodně doprovázela ve vybraných scénách jazzová a swingová hudba.

A jaké dojmy si odváželi žáci? Většinou byli překvapeni skutečností, že (téměř) všemu rozuměli, a zhodnotili komedii jako pěkný zážitek.

Autor: Věra Pavlíková (31.10.2014)