Den bez úrazů ve 4.D

Dne 31.5.2016 v úterý proběhla akce „Den bez úrazů", kterou pro žáky nachystali instruktoři z DDM Fantázie. Děti plnily jednotlivé úkoly na pěti stanovištích. V herně se učily různými způsoby zachraňovat lidi s úrazem, ve třídě 4.C si zahrály týmové hry, jejichž cílem bylo zlepšit komunikaci mezi žáky a jejich spolupráci při společném úkolu. V 5.C poznávaly skryté předměty v černých pytlích jen pomocí hmatu, které rozlišily jako předměty, které mohou ublížit nebo naopak pomoci. Také přišla řada na doplňovačky a křížovky, ve kterých luštily tajenku zaměřenou na používání reflexních doplňků. Ve 4.A se učily, co říct operátorovi, když dojde k požáru nebo k jiné situaci, kdy je potřeba volat čísla tísňové linky.
Děti plnily jednotlivé činnosti se zájmem a nadšením a dopoledne si určitě pěkně užily.

Autor: Zita Hvězdová (2.6.2016)